top of page

Teslimat ve İade Şartları

Teslimat

Siparişler ortalama 3 iş gününde hazırlanır. Teslim süresi; teslim ili ve anlaşmalı kargoların kargo şubesine göre değişmektedir. 3 iş günü içerisinde siparişiniz kargoya teslim edilecektir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır. Teslimatta bir aksilik olmaması açısından üyelik bilgilerinizin sipariş sırasında eksiksiz, doğru ve ayrıntılı olarak girilmesi önemlidir.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından Lala  markası garantisi ile size teslim edilecektir. Satın aldığınız ürünlerin bilgisi bir teyit e-posta'si ile tarafınıza bildirilecektir.


Siparişinizin kargo tutarı siparişiniz sırasında otomatik olarak hesaplanır ve ödeme yaptığınızda sizden tahsil edilir. Bu nedenler gelen kargonuza ödeme yapmayınız.

İade Politikası

Kargoyu teslim alırken koli içini kontrol ediniz. Ürünlerde hasar veya eksik varsa kargo personelinden tutanak tutmasını isteyiniz. Teslimi yapılmış bir sipariş için kargo personelinin tüm sorumluluğunu yerine getirmiş olduğunu unutmayınız. 

Teslim almış olduğunuz siparişte yanlış eksik veya kusurlu bir ürün olması halinde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz. TTK gereğince gıda maddeleri, içeçekler ve diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Siparişiniz ile ilgili memnuniyetsizliğiniz olduğunda bize info@lalabal.com emailinden sipariş numaranızı belirterek email atabilirsiniz.

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, ürünü kullanmadan ve daha sonra tekrar satışına engel olmayacak şekilde teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürün iade işlemlerinde kargo bedelinin iadesi yapılmaz. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Soğuk zincirde saklanması ve sevk edilmesi gereken ürünlerde iade kabul edilmez.

bottom of page